Okolie


Brestovská jaskyňa

Brestovská jaskyňa je prvou sprístupnenou jaskyňou Oravy a Západných Tatier. Predstavuje podzemnú súčasť rozsiahleho hydrologického systému. Na jej dne sa nachádza riečisko s aktívnym vodným tokom so siedmymi sifónmi. Jaskyňa sa vyznačuje pozoruhodnou morfológiou priestorov a vzácnou jaskynnou faunou. Nachádza sa 15 km od penziónu. Brestovská jaskyňa sa nachádza neďaleko obce Zuberec na severozápadnom úpätí Západných Tatier na území Tatranského národného parku.Jej vchod je situovaný v nadmorskej výške 867 m n. m. oproti Múzeu oravskej dediny, pri drevenom amfiteátri.

Oravský hrad

Oravský hrad Oravský hrad v Oravskom Podzámku (39 km) z roku 1297, tvorí neoddeliteľnú súčasť panorámy oravskej krajiny. Dnešná podoba hradu vznikla postupným budovaním obranných, obytných a hospodárskych stavieb v priebehu 13. až 18. storočia, čím hrad získal svoje jedinečné usporiadanie - Oravský hrad tvoria dolný, stredný a horný umiestnený na hradnom brale vo výške 112 m nad hladinou Oravy. Od roku 1953 hrad slúži ako múzeum. V súčasnosti Oravský hrad navštívi ročne okolo 80 000 - 90 000 návštevníkov.

Podroháčske folklórne slávnosti

Podroháčske folklórne slávnosti Podroháčske folklórne slávnosti (8 km) Každoročne sa uskutočňujú prvý augustový víkend v amfiteátri v Zuberci - Brestovej. Bohatý trojdňový program navštívi každoročne čoraz viac návštevníkov. PFS majú niekoľko sprievodných podujatí. Jedným z nich je aj Tradičný oravský jarmok v Múzeu oravskej dediny.

Západné Tatry - Roháče

Západné Tatry - Roháče Západné Tatry - Roháče (6 km) Sú obľúbeným turistickým centrom Oravy. Množstvo turistických chodníkov robí Roháče veľmi atraktívnymi pre náročných i menej náročných turistov zo Slovenska a okolitých štátov. Sú vyhľadávané najmä pre množstvo prírodných krás, jazier, známeho Roháčskeho vodopádu, fauny a flóry.

Aquapark Tatralandia

Aquapark Tatralandia Aquapark Tatralandia (28 km) Najväčší aquapark na Slovensku. Tobogány, kúpaliská, rôzne zábavné akcie - ideálna dovolenka pre celú rodinu. Celoročnú prevádzku v celom komplexe zabezpečuje termálna voda
(26 - 38 °C).

  • 6 tobogánov, 6 termálnych kúpalísk
  • športové plochy
  • adrenalínová zóna
  • detský kútik
  • animačné programy

Prosiecka dolina

Prosiecka a Kvačianska dolina sú dve doliny na Liptove, ktoré sú európskeho významu a tvoria nádhernú turistickú 6 hodinovú túru, ktorá prechádza krásnymi kaňónmi, vápencovými útvarmi, vodopádmi a nádhernou faunou a flórou. Je to nenáročná túra vhodná áj pre deti a starších a menej zdatných.
Prosiecka dolina Prosiecka dolina Prosiecka dolina