Veľké Borové


Veľké Borové - Penzión BorovecZ Veľkého Borového sa rozchádzajú pešie aj cyklistické trasy na všetky svetové strany. Oravskou pahorkatinou sa dostanete do Malatinej, Chlebníc, na Malé Borové, aj do Habovky a Zuberca, cez Huty na Sivý vrch a cezeň na končiare Roháčov. Penzión leží v blízkosti Kvačianskej doliny, čarokrásnej tiesňave skrytej  v masíve Chočských vrchov, na pomedzí Liptova a Oravy.

V jej srdci leží kotlina Oblazy, kultúrna pamiatkam patriaca k skvostom Slovenska. Nájdete tu drevené vodné mlyny a pílu - pamiatky ľudového technického staviteľstva z počiatku 19. storočia. Milovníci turistiky ocenia aj Prosiecku dolinu, ktorá je prácom považovaná za jednu z najrásnejších dolín na Slovensku ako aj náučný chodník Prosiecka - Kvačiasnka dolina.

Veľké Borové
Okolo nich je všade bohatstvo lesných plodín, liečivých rastlín. A príroda. S krúžiacimi jastrabmi, krákajúcimi krkavcami, škriekajúcimi sokolmi.
Ak sa chcete odovzdať prírode a jej uzdravujúcej sile, príďte na Veľké Borové.Veľké Borové
Cez doliny a sedlá vrchov zazriete Salatín, Chopok, Ďumbier,Kráľovú hoľu, končiare Roháčov, Osobitú, Skorušinu, Babiu horu, Piľsko, úplne vzadu na západnom horizonte Raču, ale aj Rozsutec, Chleb, Šíp a Choč. Pohľad na juh vám uzavrie Prosečné z temena ktorého je ešte lepší výhľad aj na Liptovskú a Oravskú priehradu.